Filtr kasetowy panelowy FKF

Zastosowanie

Filtry panelowe FKF produkowane przez SFM są przeznaczone do pracy w klimakonwektorach ( fan-coile ). Lekkie i łatwe w użyciu filtry panelowe stosowane są do oczyszczania powietrza z kurzu i innych cząstek stałych w różnego typu urządzeniach kondycjonujących powietrze lokalnie, np. klimatyzatory biurowe.

W ofercie SFM znajdują się trzy opcjonalne warianty:

  • gotowy do wymiany filtr z ramką z drutu do ponownego wykorzystania
  • rękaw filtracyjny zamknięty z 3 stron, z jedną stroną otwartą do zaciągnięcia na ramkę z drutu
  • rękaw filtracyjny w rolce do cięcia na wymiar, co nie wymaga od klienta inwentaryzacji istniejących urządzeń

 

Medium filtacyjne

Filtry FKF wykonane są z wkładu filtracyjnego z medium poliestrowego obszytego lub zgrzanego termicznie na metalowej ramce z drutu. W zależności od typu filtra może on posiadać jedną lub dwie warstwy materiału filtracyjnego. Media filtracyjne wykonane z poliestru nie wspomagają procesu rozwoju mikrobiologicznego. Przestrzenna struktura medium pozwala na stopniowe magazynowanie zanieczyszczonych cząsteczek przez co wpływa na długą żywotność. a jego adhezyjna powłoka po stronie czystej zapewnia nie uwalnianie brudu w czasie pracy urządzenia.

Konstrukcja

Zgrzewana rama z drutu o średnicy 4mm tego filtra jest sztywna, bez ostrych krawędzi i w przypadku większych powierzchni filtracyjnych jej konstrukcja jest uzupełniana o dodatkowe elementy usztywniające. Filtr pracuje całą powierzchnią, bo żadne elementy jego konstrukcji nie blokują medium filtracyjnego. Te proste w konstrukcji filtry panelowe w miejscach styku ramy i medium są grubsze, tworząc w ten sposób samoistnie uszczelkę uniemożliwiając przecieki brudnego powietrza. Taki układ nie wymaga zatrzasków ani klipsów do zamontowania. Filtry FKF są odporne na wilgoć i inne niekorzystne warunki oraz niewłaściwą obsługę.