Filtr kasetowy metalowy FKM

Zastosowanie

Filtry FKM są metalowymi filtrami powietrza do użytku w wysokowydajnych zastosowaniach przemysłowych oraz w komercyjnych i przemysłowych instalacjach centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Dzięki wysokiej zdolności magazynowania pyłu i możliwości pracy w warunkach dużej wilgotności, filtry szczególnie nadają się do użytku jako filtry tłuszczowe w okapach kuchennych. Zdolność redukowania osadów tłuszczowych na armaturze i przewodach przynosi wiele korzyści w postaci oszczędności kosztów:

  • zmniejszenie częstotliwości konserwacji czyszczenia przewodów
  • redukcja ryzyka pożaru
  • wydłużenie żywotności wentylatorów  i silników
  • promowanie zdrowia i bezpieczeństwa w kuchni

Ponadto, filtry powietrza FKM mogą być stosowane jako filtry wstępne przed droższymi filtrami o wyższej skuteczności filtracji. Filtry są dostępne w zakresie klasyfikacji G2, jednakże po pokryciu specjalnym adhezyjnym impregnatem do wyłapywania zanieczyszczeń, filtry kwalifikują się do klasy G3 zgodnie z normą EN779:2002.

Materiał filtracyjny

Wielowarstwowy materiał filtracyjny zatrzymuje więcej pyłu Medium filtracyjne FKM składa się z wielu warstw ocynkowanego drutu uformowanego w kompaktowy labirynt powierzchni wychwytujących zanieczyszczenia. Taka wielowarstwowa konstrukcja tworzy skuteczną barierę zatrzymującą pył umożliwiając jednocześnie swobodne przemieszczanie się cząstek czystego powietrza przez materiał filtrujący. Materiał filtracyjny jest także dostępny w wersji z siatki aluminiowej.

Konstrukcja

Aby zapewnić pełną integralność filtra w trudnych warunkach eksploatacji, rama filtra została wykonana z trwałej ocynkowanej stali. Wielowarstwowy materiał filtracyjny jest mocowany w miejscu za pomocą metalowych zacisków po obu stronach wlotu i wylotu powietrza. Taka konstrukcja zwiększa sztywność filtra i zapewnia odpowiednią wydajność filtrowania w zastosowaniach z dużym obciążeniem zanieczyszczeniami. Rama jest również dostępna w wersji ze stali nierdzewnej.

 

Montaż i czyszczenie

Filtry FKM są proste w montażu. W celu ułatwienia montażu i eksploatacji każdy filtr może zostać wyposażony w uchwyty, które są dużą pomocą przy częstym, regularnym czyszczeniu filtrów. Filtry można myć w roztworze detergentu i ciepłej wody lub czyścić sprężonym powietrzem.