Filtr kasetowy plisowany FKZ

Zastosowanie

Przeznaczone są do pracy we wszelkich systemach wentylacyjnych jako filtr wstępny przedłużający trwałość użytkową filtrów wyższej skuteczności. Spełniają również rolę filtrów zasadniczych w prostszych systemach w zależności od wybranej skuteczności filtracji. Filtry FKZ są bezpośrednio zamienne z filtrami panelowymi FKP oraz filtrami metalowymi FKM, co daje możliwość podwyższenia klasy filtracji całego systemu bez konieczności modyfikowania istniejącego układu.

Medium o wysokich osiągach

Filtry kasetowe FKZ posiadają nowy w 100% syntetyczny pakiet medium, który zapewnia uzyskiwanie doskonałych osiągów w warunkach wysokiej wilgotności względnej. Gdy medium zostanie zawilgocone, opór może chwilowo wzrosnąć tylko do momentu, w którym medium zacznie schnąć. Medium syntetyczne charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie, dzięki temu zmniejszona jest możliwość ewentualnych uszkodzeń filtra podczas manipulacji oraz eksploatacji. Medium jest przyjazne dla środowiska naturalnego i użytkownika: nie zawiera jakichkolwiek szorstkich żywic lub sztucznych środków barwiących. Dlatego może ono być spalane lub oddawane na wysypiska śmieci.

Mocna, niezawodna budowa

Filtry te cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i trwałością użytkową. Przygotowane są do pracy przy dużych obciążeniach eksploatacyjnych do 3,2 m/s. Występują w wersji z ramą metalową lub kartonową, przy czym ramka wykonana jest z kartonu impregnowanego, odpornego na działanie wilgoci. Pakiet medium jest przyklejony do wewnętrznych ścian ramki filtra w celu zapewnienia sztywności i pożądanej skuteczności filtracji. W zależności od wymiarów filtra medium filtracyjne może być połączone z metalową siatką wspierającą. Medium jest splisowane, a przez to wykorzystywane w maksymalnym stopniu, co się objawia w bardziej stopniowym wzrastaniu oporu i większej chłonności pyłowej filtra, co z kolei wpływa korzystnie na zużycie energii i żywotność eksploatacyjną.

Specyfikacja techniczna

Typ FKZ
Rzeczywista głębokość (mm) 48 96 48 96
Nominalna prędkość przepływu powietrza (m/s) 1.5 - 3.2 1.5 - 3.2 1.5 - 3.2 1.5 - 3.2
Średnie zatrzymanie zanieczyszczeń (%) 90-95 90-95 - -
Efektywność (%) - - 50-60 50-60
Klasyfikacja wg normy EN779:2002 G4 G4 F5 F5
Nominalny opór początkowy (Pa) 25-75 20-60 35-90 25-70
Zalecany opór końcowy (Pa) 200 200 300 300
Ograniczenie temperatury przy pracy ciągłej (ºC) 90 90 90 90